Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Rovněž by si měly TV společnosti uvědomit, jak se sledují pořady v domácnostech, kde je osoba s postižením sluchu. Příklad: na Prima ZOOM bude krásný dokument a na ČT1 "Vrchní prchni". Celá rodina se bude dívat již popadesáté na film na ČT1, protože je pořad opatřen skrytými titulky, ač bychom se mnohem raději všichni koukali na onen dokument. Jenže na Prima ZOOM titulky nejsou, tak tento kanál ani nezapínáme.

V reklamách by měly být titulky tzv. otevřené (napevno), nikoli skryté (navolené teletextem 888).

2 0
možnosti
Foto

Článek jsme sdíleli na facebooku a dovolím si i zde uveřejnit komentář paní Kateřiny: "jsem slyšící, ale titulky mě "baví" .. už jsem se párkrát přistihla, že raději čtu než poslouchám :D ... a titulky jsou dobré i v tom, že když po mě dcera (KI) chce vědět co říkali, je pro mě jednodušší vysvětlit jí to z titulků než z řeči .. titulky jsou "osekány" na to důležité"

pro vysvětlení KI = kochleární implantát

1 0
možnosti
  • Počet článků 124
  • Celková karma 7,62
  • Průměrná čtenost 789x
ORBI PONTES šíří osvětu v oblasti sluchového postižení.Pořádáme pravidelně na konci září festival Týden komunikace osob se sluchovým postižením.

Sluchové postižení (SP) je označováno WHO (Světová zdravotnická organizace) jako 2.nejtěžší ihned po mentálním postižení. Lidé jsou odtrženi od komunikace. SP je velmi variabilní a není možné si jej vyzkoušet. Podle výše ztráty sluchu jsou lidé neslyšící, nedoslýchaví, ohluchlí, hluchoslepí, máme uživatele kochleárních implantátů. Každý člověk má jiné nároky na komunikaci. Prelingválně neslyšící dávají přednost znakovému jazyku, nedoslýchaví a ohluchlí lidé simultánnímu přepisu.

S podporou Blog iDNES.cz
 

Seznam rubrik