Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

R^

Všechno popsané už jde aplikovat, tj od kamerky, mikrofonu, wifi nebo SIM, zdroje, šikovně maskovaných v nožičkách brýlí, stejně jako už dlouho existují cloudové translátory s přepisem do txt atd. Horší je to s "hologramem", který se musí v průhledném display zobrazovat v dálce, nikoliv u nosu a to je možné technologií HoloLens difrakcí, vyžadující velké rozlišení a velkou výpočetní kapacitu (momentálně není v prodeji, ale už existuje v příjemném designu brýlí). Vzhledem k tomu, že má tato technologie široké využití a je komerčně zajímavá, co nevidět se objeví. ;-)

0 0
možnosti
Foto

Ano. Téměř vše, kromě těch hologramů a "vymáklého" strojového odezírání (to je v plenkách). I to hlasové zadávání Google už je dost dobře funkční (hojně využívám). Teď ještě někdo, kdo to vše skloubí a začne ty brýle vyrábět. :-)

0 0
možnosti
Foto

Máte pěkné vynálezy. Ty brýle chci.

0 0
možnosti
  • Počet článků 124
  • Celková karma 7,49
  • Průměrná čtenost 789x
ORBI PONTES šíří osvětu v oblasti sluchového postižení.Pořádáme pravidelně na konci září festival Týden komunikace osob se sluchovým postižením.

Sluchové postižení (SP) je označováno WHO (Světová zdravotnická organizace) jako 2.nejtěžší ihned po mentálním postižení. Lidé jsou odtrženi od komunikace. SP je velmi variabilní a není možné si jej vyzkoušet. Podle výše ztráty sluchu jsou lidé neslyšící, nedoslýchaví, ohluchlí, hluchoslepí, máme uživatele kochleárních implantátů. Každý člověk má jiné nároky na komunikaci. Prelingválně neslyšící dávají přednost znakovému jazyku, nedoslýchaví a ohluchlí lidé simultánnímu přepisu.

S podporou Blog iDNES.cz
 

Seznam rubrik